move-up.pl

move-up.pl

Jak zorganizowac urodziny

Jak zorganizowac urodziny

ACL jest również rannych lub poprzez bezpośredni siły uderzenia do przodu kolana i przez kolizje, które zmuszają do hyperextend kolana. Mechanizmy kontaktu lub traumatyczne zazwyczaj powodują urazów otaczających struktur. Oprócz ACL, więzadło przyśrodkowe zabezpieczenia i łąkotki przyśrodkowej są uszkodzone. Obok mechanizmu pivot-shift, urazy kontaktowe są najczęstszą mechanizm urazów ACL.www.fizjosport.krakow.pl

Kobieta Podatność

Więc dlaczego to kobiety częściej niż mężczyźni do ponoszenia urazów ACL? Niektóre z powodów są biologiczne, na przykład szerszej miednicy mniejszej siły mięśni, krótszy ACL, większe rozluźnienie stawu kolanowego; a niektóre są po prostu, że kobiety są bardziej podatne na wykonywanie ruchów, które zwykle prowadzą do urazów ACL, na przykład: skoki i lądowania.

Aby złagodzić te cechy i zwiększa wytrzymałość kolana, kobiety adsorber – system oczyszczania powietrza powinny obejmować ćwiczenia zwinności i Plyometrics w swoich programach szkoleniowych. Kobiety powinny obejmować ćwiczenia, które wzmocnią kolana i ścięgna, takich jak prasy nóg, przysiady i rzuca. Nauka korzystania ścięgna mięśnia czworogłowego zamiast za pośrednictwem technik kontroli mięśni jest ważne także dla kobiet. Można to zrobić z OKC (open) łańcucha kinetycznego ćwiczeń.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ćwiczenia OKC i zapobieganiu urazów kolan ogólnie? Odwiedź moją stronę ACL kontuzji.

napisane przez: